INFO -Vintertræningsstævnet 3.december 2019

Kære ryttere

Hermed program og startlister for stævne-træning på tirsdag.
Husk hegnstråd, vandspand og hø, og evt lommelygte, det bliver tidligt mørkt.

Til ryttermødet giver vi informationer om opvarmning og afvikling. Alle rider 2 gange, udtagelse og finaleheat, der er IKKE oprykning til A finaler, men alle får en roset.

Parkering kan ske langs ridehuset under træerne eller bag ridehuset, græsarealet er på grusbund og derfor rimeligt kørefast. INGEN parkering ved gavlene af ridehuset.

I CafeThoria sælger vi toast, chili con carne, slik og drikkevarer, og Thor-klubben byder på gløgg og æbleskiver.

Næste stævne-træning bliver tirsdag d. 14. januar 2020, tilmeldingen åbner på fredag d. 6.12. kl. 20

På gensyn i ridehuset, Uglestrupgade 9A, Kirke Såby
På stævneudvalgets vegne Jette Saltoft Gram

Program og startlister Thors Stævnetræning d. 3/12



Ankomst: 16:00 – 17:00
Ryttermøde: 17:05 – 17:10
3 gang 17:15 – 17:40
4.5 Udtagelse 17:40 – 18:30
4.3 Udtagelse 18:30 – 18:50
4.2 Udtagelse 18:50 – 19:00

Pause og aftensmad 19:00 – 19:30
Finaler 19:30 – 21:00


________________________________________________________________________________


3 gang 17:15

(H) Barbara Højlund Ester fra Hessellund
(H) Cecilie Bendixen Isak fra Kelstrupgaard
(H) Rikke Faaborg Lilja fra Vinkærgaard

(V) Britta Tøndborg Falki fra Hesteskolen Falken
(V) Birgitte Hessellund Jensen Oddi fra Ørumgaard
(V) Maja Tellerup Stougaard Hetja fra Troldebo

(V) Sofie Wacker-Larsen Thor fra Halakoti
(V) Pernille Haslund Hektor fra Bella Vista
(V) Tina Charlotte Bitsch Hansen Sirius fra Oren


4.5 Udtagelse 17:40

(H) Jens Højberg Hunangs Ylmur
(H) Joan Lægg Willumsen Snudra fra Birkelunden
(H) Karin Elmquist Valur fra Bjergesø

(H) Laura Høst Mange Arinn fra Moselundgård
(H) Lene Nielsen Sigurlina fra Sofiehaab
(H) Wendy Christensen Feykja fra Akri

(V) Christina Moffat Knutzen Fengur fra Duemosegård
(V) Eimear de Búrca Moldi de Holzem
(V) Hanne Eliasen Agnar fra Hallisgård

(V) Karen Nevers Porsteinn fra Hesselund
(V) Leif Pedersen Svalur fra Bella Vista
(V) Lis Fredriksen Trausti fra Hejelte

(V) Ole Elmquist Feykir fra Nostrupgaard
(V) Barbara Højlund Mist fra Hessellund



4.3 Udtagelse 18:30

(V) Caroline Holm Isak fra Store Skovgaard
(V) Hannah Panton Jensen Yggdrasill fra Englar
(V) Jette Saltoft Gram Frigg fra Høbjærg Hus

(V) Kirsten Bonde Nattfari fra Rævehøj
(V) Lene Rosenkrantz Nótt fra Frisendal
(V) Merete Kofoed Funi fra Fogedgården

(H) Finn Eliasen Aki fra Hallisgård
(H) Hanne Eliasen Svala fra Bakkeholm


4.2 Udtagelse 18:50

(H) Bjørg Krog Isold fra indevang

(V) Gerd Nyegaard Bogi fra Flögu

KH Jette

Billedresultat for islænder tegning

Skrevet d. 1. december 2019